küçükbakkalköy mh. fevzipaşa cd. feyizoğlu apt. no:63 k.3 d.7 Ataşehir / İSTANBUL

YÖNETİM SİSTEMLERİ TEMEL EĞİTİMLERİ

  • Anasayfa
  • / YÖNETİM SİSTEMLERİ TEMEL EĞİTİMLERİ
EĞİTİM TÜRÜ : YÖNETİM SİSTEMLERİ TEMEL EĞİTİMİ
EĞİTİM ADI : ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ TEMEL BİLİNÇLENDİRME VE UYGULAMALAR EĞİTİMİ
EĞİTİM SÜRESİ : 2 GÜN
EĞİTİM AMACI : ISO 22000:2005 GIDA Güvenliği Yönetim Sistemi İç tetkikçi eğitimi sayesinde; iç tetkikin nasıl yapılacağı, tetkik planlaması, tetkikin temel yönetim sistemine faydası ve tetkik becerileri geliştirilecektir. Planlama ve etkili bir tetkik yapmanın yanı sıra gerektiğinde raporlama ve  düzeltici faaliyet açma konularında da bilgi sahibi olunacaktır.
Bu eğitim ile ISO 22000:2005 GIDA Güvenliği yönetim sistemi standardına dayalı süreçlerin standarda ve blirlenen şartlar ile spektlere, müşteri talep ve beklentilerine uygunluğunun ve uygulamasının değerlendirilmesi ve raporlanması için gerekli becerileri geliştirir. Bu eğitimde, tetkikin başlatılması, tetkik faaliyetlerinin hazırlanması ve yürütülmesi, tetkik raporlarının düzenlenmesi ve dağıtılması ile takip faaliyetlerinin tamamlanmasının nasıl yapılacağı konusunda da yetkinlik kazanılacaktır. 
KATILIMCI PROFİLİ : Yönetim Sistemi ni uygulamaya başlayacak olan veya uygulayan tüm sistem sorumluları, danışmanlar, denetçiler ve denetçi adayları, Çalıştığı kuruluşta ISO 22000:2005   tetkiki yapacak kişiler, ISO 22000:2005   standardını bilen, bağımsız olarak 1. taraf tetkik yapmak isteyen herkes
EĞİTİM İÇERİĞİ : Kalite ve ISO 22000:2005  Standardlarındaki temel terim ve kavramlar,
Temel Kalite prensipleri,
ISO 22000:2005   Standardındaki maddelerin detayları,
Dokümantasyon şartları,
Örnek Dokümantasyon çalışmaları,
HACCP tanımı ve tespiti,
Ön Gereksinim Programı,
ACİL DURUM VE RİSK analizlerinin belirlenmesi,
Pratik simülasyon çalışmaları,
Denetim, belgelendirme ve akreditasyon hakkında bilgilendirme,
EĞİTİM FAYDALARI : Bir yönetim sistem kurulurken temel kavramlara tam hakimiyet, standart maddelerinin sistem prosedürlerine uygulanması, temel kalite prensiplerinin öğrenilmesi vb. ile bir yönetim sistemini kurarak uygulama aşamasına getirilebilecektir.

Global ve Kurumsal Çözümler için ...